Pionizacja

Kończyny dolne
STOPA
OBUWIE

Prawidłowe działanie ortezy często warunkowane jest właściwie dobranym obuwiem.

Kończyny dolne
STOPA I STAW
SKOKOWY

Ich główne zadanie to usztywnienie stawów i kończyn oraz poprawa jakości życia i zdrowia Pacjenta.

Kończyny dolne
STOPA, STAW SKOKOWY
I KOLANOWY

Ich główne zadanie to usztywnienie stawów i kończyn oraz poprawa jakości życia i zdrowia Pacjenta.

Kończyny dolne
STOPA I STAW SKOKOWY
KOLANOWY I BIODROWY

Ich główne zadanie to stabilizacja stawów i kończyn oraz poprawa jakości życia i zdrowia Pacjenta.

Ortezy
KOŃCZYNA
GÓRNA

Ich główne zadanie to stabilizacja stawów i kończyn oraz poprawa jakości życia i zdrowia Pacjenta.

Staw biodorwy
Cosa
JUNIOR / ACTIVE
Tułów
INDYWIDUALNE GORSETY
ORTOPEDYCZNE

Gorsety ortopedyczne to ortezy tułowia, które przede wszystkim zapobiegają progresji skrzywień kręgosłupa a także pozwalają na uzyskanie symetrii tułowia oraz klatki piersiowej (nieoperacyjnie). Koncepcje gorsetów indywidualnych rozwijane były od dawna (głównie w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku). Lata badań i obserwacji potwierdziły, iż gorsety są oprócz zabiegów operacyjnych jedynym sposobem mającym wpływ na naturalny przebieg skoliozy. Firma V!GO-Ortho Polska sp. z o.o. wykonuje indywidualne gorsety głównie typu Boston oraz Cheneau.

Materiały:
Do budowy ortez tułowia używa się materiału termoplastycznego, żywicy lub włókna węglowego, metalu, tkanin elastycznych lub półelastycznych, pasów i taśm mocujących. Zastosowanie takich materiałów pozwala na uzyskanie odpowiedniej sztywności, sprężystości i wysokiego poziomu higieny i estetyki. Istnieje możliwość wyboru kolorystyki ortezy przez Pacjenta.

Postępowanie:
Gorsety ortopedyczne wykonujemy w oparciu o wskazania lekarza prowadzącego. W zależności od typu i wysokości skrzywienia dokonuje się wyboru rodzaju gorsetu. Po skierowaniu do firmy V!GO każdy Pacjent jest indywidualnie konsultowany. Podczas wizyty Protetyk/Ortotyk ma możliwość zapoznać się z przebiegiem choroby oraz wynikami badań (np. zdjęcie RTG). Dzięki temu może określić sposób pobrania miary, czyli przeniesienie obrazu tułowia na pozytyw.

Nowoczesny system cyfrowy CAD-CAM

Jako nieliczni dysponujemy systemem wspomagania projektowania CAD-CAM. CAD (Computer Aided Design) – komputerowe wspomaganie projektowania, CAM (Computer Aided Manufacturing) – komputerowe wspomaganie wytwarzania. Praca systemu opiera się na wprowadzeniu do komputera odpowiednich danych (pomiar antropologiczny, zdjęcie RTG, dokumentacja fotograficzna, pomiary wykonywane podczas wizyty Pacjenta). Dane te są następnie przetwarzane przez specjalne oprogramowanie, które daje wynik w postaci gotowej propozycji kształtu gorsetu. Kształt jest widoczny w systemie wizualizacji 3D i może być dodatkowo zmodyfikowany przez Ortotyka. Po zatwierdzeniu i akceptacji obrabiarka podłączona do komputera wykonuje piankowy pozytyw. ​Nie bez znaczenia jest fakt, iż oprócz wysokiej precyzji i dokładności jest to metoda „nie gipsowa” – co nie naraża Pacjenta na dodatkowy stres i dyskomfort.

Podczas leczenia przy pomocy gorsetu niezbędna jest systematyczna kontrola postępów rehabilitacji. Nieodzownym elementem uzupełniającym powinny być ćwiczenia, których celem jest wzmocnienie mięśni i poprawa postawy.

Przy tworzeniu gorsetów stosujemy technologie:

CAD-DAM

Orthotimer

Body Map

Więcej informacji na temat powyższych metod w zakładce TECHNOLOGIE